Poznaj naszą kuchnię

Uwielbiamy poznawać nowe smaki i łączyć nietypowe składniki. Efekt naszych poszukiwań, zarówno tych kulinarnych, jak i podróżniczych, znajduje odzwierciedlenie w karcie menu. W ofercie Restauracji ALYKI znajdą Państwo zarówno dania kuchni polskiej, jak i dania inspirowane licznymi podróżami, których smak za każdym razem przywołuje nam miłe wspomnienia.

Widzimy, że wiele osób przykłada coraz większą wagę do tego, aby się zdrowo odżywiać. Bardzo nas to cieszy, gdyż w kuchni ALYKI dokładamy wszelkich starań, aby gotować lekko i zdrowo. Nasze dania przygotowujemy z naturalnych składników, sięgając po produkty najwyższej jakości. Często korzystamy też z produktów sezonowych. Gotujemy bez pośpiechu, starając się wydobyć z naszych dań jak najlepsze smaki.

Potrawy przygotowujemy m.in. francuską metodą sous-vide, która polega na wydłużonym procesie gotowania w niższych temperaturach w tzw. „próżni”, co pomaga zachować lepszą jakość i smak. Dzięki temu dania, które serwujemy zachowują najwyższe walory odżywcze, nie tracą witamin, są zdrowe i lekkostrawne, a ich wygląd i struktura pozostają nienaruszone.

Wśród naszych dań znajdą Państwo także menu sezonowe – zmieniane raz w miesiącu, wykorzystujące zawsze świeże składniki dostępne w danej porze roku oraz dania wegetariańskie.